ساعدنیوز
ساعدنیوز

شانس پذیرش از دانشگاه‌های آمریکا

دوشنبه، 21 اسفند 1396   توسط بهنام
برای گرفتن پذیرش از دانشگاههای آمریکا چه شرایطی از لحاظ معدل، نوع دانشگاه، نمره زبان و تعداد مقالات چاپ شده مورد نیاز هست؟

15 پاسخ
پاسخ ها
mohammad
4 سال پیش
سلام دوستان
من لیسانس حقوق دانشگاه کرج در 6 ترم با معدل 17 دارم
آیلتس 7 دارم و
رزومه حقوقی ندارم. اما یک مقاله در زمینه حقوق بین الملل دارم.
سن 30 سال
میخوام برای ارشد حقوق بین الملل اقدام کنم. میشه راهنمایی کنید که چه دانشگاه هایی با فاند ثابل اقدام هست؟

بهروز
4 سال پیش
سعی کنین از تز تون مقاله در بیارین- و با یک GRE متوسط به بالا شانس پذیرش فول فاند دارین.

رضا
4 سال پیش
با سلام
برای آمریکا احتمال اینکه بتونین ویزا بگیرین در حال حاضر بسیار ضعیف هست. بهتره روی کانادا تمرکز کنین

رضا
4 سال پیش
سلام
لطفا راهنمایی کنید
من لیسانسمهندسی کامپیوتر و الکترونیک به زبان انگیلیسی. کشور آلمان شهر هامبورگ خوندم . معدل در سیستم آمریکایی B.
فوق لیسانس سیستم های هوشمند و رباتیک خوندم .دانشگاه رسمی هامبورگ. معدل در سیستم آمریکایی تا الان بدون تز -A .
برای زبان : تو 6 ماه آینده تافل امتحان می دم و مطمعنن حداقل ۹۰ . حتی رو ۱۰۰ هم می تونم حساب کنم.
برای GRE هم حتما امتحان خواهم داد . ولی نمی دونم چه نمره ای می آرم. با سیستمش آشنایی ندارم اصلا.
متاسفانه مقاله "رسمی" ندارم. ولی مقالاتی که باید به عنوان homework تو بعضی از درس ها می نوشتیم رو می تونم درصورت نیاز برای اثبات قدرت مقاله نویسی و ریسرچ نشون بدم. اکثرا بالغ بر ۶ صفحه بودن و فرمت و استاندارد مقالات رسمی باید توشون رعایت می شد.
سابقه ی کار تمام وقت در شرکت های آلمانی به عنوان software developer و software engineer دارم
هدفم این هست که
گرفتن پذیرش همراه با فاند در مقطع دکترا از یک دانشگاه آمریکایی در فیلدهای مربوط به software dev/engineering, e-commerce, data scicence مکان و رتبه ی دانشگاه اصلا برام مهم نیس.فقط اینکه مقداری فاند بگیرم که بتونم اونجا یه زندگی دانشجویی رو بگذرونم.
سوالات:
۱- چه دانشگاهایی رو پیشنهاد می کنید؟ مثلا اینکه دانشگاه تو آلاسکا باشه شانس من به خاطر کم بودن تعداد applicant بالاتر می ره ؟

علی
4 سال پیش
سلام دوستان
1- بنده لیسانس برق مخابرات از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی با معدل 15

2- فوق لیسانس در رشته مخابرات دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16

4- هنوز آزمون تافل ندادم

5- احتمالا یک مقاله ISI و یک مقاله کنفرانسی

چه شانسی برای پذیرش تو یه دانشگاه آمریکا یا کانادا به صورت فول فاند میتونم داشته باشم. به چه نره ای در GRE نیاز هست؟ RA یا TA بودن رو ه درنطر داشته باشین لطفا

افشین
5 سال پیش
سعی کنین از تز تون مقاله در بیارین- و با یک GRE متوسط به بالا شانس پذیرش فول فاند دارین.

موفق باشید.

َشهاب
5 سال پیش
سلام دوستان . شرایط و برنامه های من به صورت زیر هست . ممنون می شم راهنمایی کنین و از نظراتتون استفاده کنم:
۱ - لیسانس : مهندسی کامپیوتر و الکترونیک به زبان انگیلیسی. کشور آلمان شهر هامبورگ . معدل در سیستم آمریکایی B. مشکلی که تو این بخش به نظرم می رسه : لیسانس 7 ترمه بود. 6 ترم درس و یک ترم کار آموزی در صنعت.
۲- فوق لیسانس: سیستم های هوشمند و رباتیک. کشور آلمان شهر هامبورگ. دانشگاه رسمی هامبورگ. معدل در سیستم آمریکایی تا الان بدون تز -A . سعی می کنم با تز خوب به A برسونمش. فوق لیسانس 2 ساله بوده و با 120واحد فکر نمی کنم مشکلی ازنظر آکادمیک داشته باشم.
۳- زبان : تو 6 ماه آینده تافل امتحان می دم و مطمعنن حداقل ۹۰ . حتی رو ۱۰۰ هم می تونم حساب کنم.
۴- GRE هم حتما امتحان خواهم داد . ولی نمی دونم چه نمره ای می آرم. با سیستمش آشنایی ندارم اصلا.
۵ - متاسفانه مقاله "رسمی" ندارم. ولی مقالاتی که باید به عنوان homework تو بعضی از درس ها می نوشتیم رو می تونم درصورت نیاز برای اثبات قدرت مقاله نویسی و ریسرچ نشون بدم. اکثرا بالغ بر ۶ صفحه بودن و فرمت و استاندارد مقالات رسمی باید توشون رعایت می شد.
۶ - سال سابقه ی کار تمام وقت در شرکت های آلمانی به عنوان software developer و software engineer
هدف:
گرفتن پذیرش همراه با فاند در مقطع دکترا از یک دانشگاه آمریکایی در فیلدهای مربوط به software dev/engineering, e-commerce, data scicence مکان و رتبه ی دانشگاه اصلا برام مهم نیس.فقط اینکه مقداری فاند بگیرم که بتونم اونجا یه زندگی دانشجویی رو بگذرونم.
سوالات:
۱- چه دانشگاهایی رو پیشنهاد می کنید؟ مثلا اینکه دانشگاه تو آلاسکا باشه شانس من به خاطر کم بودن تعداد applicant بالاتر می ره ؟
۲- وضعیت صدور ویزای دانشجویی چطوره؟ من سفارت آمریکا تو فرانکفورت باید برم. ولی پاسپورت ایرانی دارم. نه آلمانی.

مهیار
5 سال پیش
برای امریکا کلیات شرایطت احتمال زیاد سوال ایجاد میکنه مخصوصا با توجه به بازار کار رشته کارگردانی. تنها کاری که میشه کرد از این طرف اینه که از یک دانشگاه سطح بالا پذیرش بگیری ولی به هر حال احتمال ردی زیاده. اگر خرج و زحمتش مهم نیست امتحان کن فوقش نشد میری جای دیگه.

رامتین
5 سال پیش
موسسه غیرانتفاعی رایانه ای تهران (مجازی) + مهندسی فناوری اطلاعات+ 14.05
هنوز تافل ندادم اما در حدود 85الی90
رشته مورد نظر نیاز به GRE ندارد
بدون مقاله
سابقه کار چند موزیک ویدئو و فیلم کوتاه
قصد اپلای برای مستر کارگردانی سینما/سطح و ایالت دانشگاه مهم نیست فقط خصوصی نباشه!/سلف فاند

با دوتا از دانشگاه های آمریکا صحبت کردم گفتن با توجه به سابقه کار مسئله نیست که رشته لیسانس و مستر مرتبط نیست اما آیا سفارت ایراد نمیگیره؟ (با توجه به سابقه کار و اینکه 25سال سن دارم)
در کل با این تفاسیر شانس پذیرش و ویزا برای کانادا و آمریکا یکسان است؟

شاهین
5 سال پیش
برای آمریکا احتمال اینکه بتونین ویزا بگیرین در حال حاضر بسیار ضعیف هست. بهتره روی کانادا تمرکز کنین.

رادین
5 سال پیش
با سلام و خسته نباشید خدمت شما
1- بنده لیسانس برق مخابرات از دانشگاه خواجه نصیر الدین طوسی با معدل 14.33

2- فوق لیسانس در رشته مخابرات سیستم / رمزنگاری در دانشگاه شهید بهشتی با معدل 16.2

4- هنوز آزمون تافل ندادم ولی حدود 90 تا 100 برای آزمون

5- احتمالا یک مقاله ISI و یک مقاله کنفرانسی

6- قبولی در کنکور لیسانس با رتبه ی زیر 1% مجاز شده ها

چه شانسی برای پذیرش تو یه دانشگاه آمریکا یا کانادا به صورت فول فاند میتونم داشته باشم. به چه نره ای در GRE نیاز هست؟ RA یا TA بودن رو ه درنطر داشته باشین لطفا

آیا حوزه های ماشین لرنینگ میتونه به پر محتوا کردن رزومه کمک کنه؟ با تشکر

الهام21
6 سال پیش
به طور معمول شرایط تحصیل رایگان در آمریکا به این صورت است که دانشگاه های کشور آمریکا از ۱۲ تا ۳۵ هزار دلار هزینه یا شهریه دریافت می نمایند، افرادی که گرین کارت (Green Card) کشور آمریکا را دارند هزینه ی کمتری نسبت به دیگر افراد پرداخت می کنند و تسهیلات بیشتری به آنها تعلق می گیرد اما برای دیگر افراد که تمایل به پرداخت هزینه های پایین تر دارند می توان به دانشگاه های دولتی اشاره کرد. دانشگاه های دولتی با هزینه ۱۲ هزار دلار نسبت به دیگر دانشگاه ها کم هزینه تر می باشند اما ظرفیت آنها محدود است. در خصوص شرایط تحصیل رایگان در آمریکا متقاضیان برای تحصیل در دانشگاه های دولتی با هزینه های کمتر باید زودتر اقدام کنند هم چنین شرایط آنها نیز در تحصیل در دانشگاه های دولتی کشور آمریکا بی تاثیر نیست. به نسبت هرچه شرایط آنها مطلوب تر باشد شانس آنها بالاتر خواهد بود.

eli
6 سال پیش
سلام
اگه بتونین با اساتید دانشگاه مد نظرتون در ارتباط باشین هم بهتر راهنمایی میکنن همم که اگه استاد قبولتون کنه خیلی راحت حتی بدون داشتن مدرک زبان هم مینونین پذیرش بگیرین.

رضا
6 سال پیش
برای دکتری داشتن این شرایط لازمه و همچنین مقاله اجباریه . و باید پروپوزال یا طرح تحقیقی هم زمیمه مدارک بشه.

زیبا
6 سال پیش
برای مقطع ارشد:
مدرک لیسانس حداقل معدل 15
مدرک زبان بین المللی(تافل یا آیلس)، حداقل تافل 80 و حداقل آیلس 6.5
علاوه بر مدرک زبان بسته به دانشگاه و رشته مورد نظر نمره GRE , GMAT نیاز هست که بازم حداقلش با دانشگاه و رشته مرتبطه.
انگیره نامه (statement of purpose)
تمکن مالی: باید در طول دوران تحصیل توانایی تقبل هزینه تحصیل و زندگی در آمریکا را داشته باشید.
داشتن مقالات علمی معتبر در ژورنال های بین المللی میتونه براتون پوئن مثبتی باشه.

از سراسر وب علمی
  جدیدترین خبر ها
  محبوب ترین های هفته
دنیای موسیقی
#پاپ #سنتی #ریمیکس
کلیک کنید
  از سراسر وب
  پربیننده ترین ویدیو ها
تبلیغات در
ساعدنیوز
0992
040